Str. Carantina, nr. 4
+40.239619205
csm_braila@yahoo.com
f
Andreea Ciolacu a bifat al patrulea titlu naţional consecutiv la duatlon
Reprezentanta secţiei de triatlon a Clubului Sportiv Municipal Brăila, Andreea Ciolacu, sportivă pregătită de antrenorul Eugen Simion, a cucerit de curând cel de-al patrulea titlu naţional consecutiv la duatlon, primul la juniori, celelalte trei la tineret, la categoriile de vârstă U20, U21 şi U23. Federaţia Română de Triatlon a organizat, pentru al doilea an consecutiv, Campionatul Naţional de duatlon, la Cheile Grădiştei. A fost o zi friguroasă, temperatura nu a depăşit plus 2 grade şi au căzut şi fulgi de zăpadă, dar cei prezenţi au avut parte de un spectacol sportiv reuşit. A fost un concurs compact, cu multe ture de alergare şi de bicicletă, iar spectatorii au avut parte de o competiţie spectaculoasă. La ediţia din acest an, Andreea Ciolacu a avut de alergat 5 km, pe un traseu vălurit, care este şi pistă de biatlon, apoi a avut de parcurs 10 ture pe bicicletă, fiecare tură având lungimea de 2 km, apoi a alergat din nou pe distanţa de 2,5 km, iar la final a trecut prima linia de sosire şi adevenit campioană naţională la U23. Fratele ei nu a reuşit să se acomodeze frigul de afară şi cu traseul umed şi a încheiat cursa juniorilor pe locul al şaselea. Ambii sportivi sunt în vizorul loturilor naţionale ale României care vor participa, în perioada 30 iunie - 3 iulie, la Campionatul European de duatlon şi cros duatlon, care va avea loc la Sovata şi Târgu Mureş. “În condiţiile în care afară au fost în jur de plus 2 grade şi a nins în anumite perioade ale competiţiei, rezultatele sunt foarte bune, Andreea a bifat al patrulea titlu consecutiv de campioană a României, Tudor nu s-a adaptat condiţiilor vitrege de concurs şi a încheiat competiţia pe locul al şaselea. Dar ambii au şanse să participe la europenele de duatlon din România”, ne-a declarat antrenorul Eugen Simion.
Ultimele știri
Denis Alberto Chelu, de la CSM Brăila, în prima semifinală a Campionatului Mondial de Speedway al cl Rezultate de top pentru atleții de la CSM Brăila la Campionatul Național, etapa a II, de la Craiova Denis Buzoiu este vicecampion al Internaționalelor de atletism ale României la săritura în lungime CSM Brăila are medaliați la seniori și la master la naționalele de kaiac canoe maraton
Facebook
Str. Carantina, nr. 4
+40.239619205
csm_braila@yahoo.com
f
CSM Brăila Clubul Sportiv Municipal Brăila "Activitatea sportivă și de performanță sunt gratuite pentru orice nivel"
Andreea Ciolacu a bifat al patrulea titlu naţional consecutiv la duatlon
Reprezentanta secţiei de triatlon a Clubului Sportiv Municipal Brăila, Andreea Ciolacu, sportivă pregătită de antrenorul Eugen Simion, a cucerit de curând cel de-al patrulea titlu naţional consecutiv la duatlon, primul la juniori, celelalte trei la tineret, la categoriile de vârstă U20, U21 şi U23. Federaţia Română de Triatlon a organizat, pentru al doilea an consecutiv, Campionatul Naţional de duatlon, la Cheile Grădiştei. A fost o zi friguroasă, temperatura nu a depăşit plus 2 grade şi au căzut şi fulgi de zăpadă, dar cei prezenţi au avut parte de un spectacol sportiv reuşit. A fost un concurs compact, cu multe ture de alergare şi de bicicletă, iar spectatorii au avut parte de o competiţie spectaculoasă. La ediţia din acest an, Andreea Ciolacu a avut de alergat 5 km, pe un traseu vălurit, care este şi pistă de biatlon, apoi a avut de parcurs 10 ture pe bicicletă, fiecare tură având lungimea de 2 km, apoi a alergat din nou pe distanţa de 2,5 km, iar la final a trecut prima linia de sosire şi adevenit campioană naţională la U23. Fratele ei nu a reuşit să se acomodeze frigul de afară şi cu traseul umed şi a încheiat cursa juniorilor pe locul al şaselea. Ambii sportivi sunt în vizorul loturilor naţionale ale României care vor participa, în perioada 30 iunie - 3 iulie, la Campionatul European de duatlon şi cros duatlon, care va avea loc la Sovata şi Târgu Mureş. “În condiţiile în care afară au fost în jur de plus 2 grade şi a nins în anumite perioade ale competiţiei, rezultatele sunt foarte bune, Andreea a bifat al patrulea titlu consecutiv de campioană a României, Tudor nu s-a adaptat condiţiilor vitrege de concurs şi a încheiat competiţia pe locul al şaselea. Dar ambii au şanse să participe la europenele de duatlon din România”, ne-a declarat antrenorul Eugen Simion.
Ultimele știri
Denis Alberto Chelu, de la CSM Brăila, în prima semifinală a Campionatului Mondial de Speedway al cl Rezultate de top pentru atleții de la CSM Brăila la Campionatul Național, etapa a II, de la Craiova Denis Buzoiu este vicecampion al Internaționalelor de atletism ale României la săritura în lungime CSM Brăila are medaliați la seniori și la master la naționalele de kaiac canoe maraton
Facebook

Acest site folosește cookies necesare funcționării. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor, a Politicii de confidențialitate și a Termenilor și condițiilor.