Str. Carantina, nr. 4
+40.239619205
csm_braila@yahoo.com
f
Dirt track-ul revine în actualitate la Brăila
În acest weekend, pe pista Stadionului Municipal, CSM Brăila în colaborare cu CSTA Bucureşti şi Federaţia Română de Motociclism organizează alte două etape din Campionatul Naţional individual de dirt track pentru juniori şi seniori. Clubul brăilean va fi reprezentat de Gabriel Comănescu, Alexandru Toma, Andrei Popa, Stănel Gheorghe, Ştefan Popa, Ştefan Căpităneanu. Conform precizărilor făcute de Dumitru Blănaru, directorul CSM Brăila, nu vor lipsi de la acest concurs reprezentanţii clubului bucureştean CSAT, Marian Gheorghe şi Adrian Gheorghe precum şi fraţii Mosz, unul urmând să concureze pentru Voinţa Sibiu celălalt pentru clubul bucureştean. Etapa a 3-a va avea loc sâmbătă de la ora 17.30, iar cea de a 4-a, programată duminică, va începe la ora 10.00. După primele două etape pe primul loc se află Marian Gheorghe de la CSTA Bucureşti cu 22 puncte, următoarele trei locuri fiind ocupate în ordine de Alexandru Toma 17 puncte, Gabriel Comănescu 14 puncte, Stănel Gheorghe 11 puncte, toţi trei de la CSM Brăila. La juniori după prima etapă în clasament conduce Dragoş Moosz de la CSTA Bucureşti, acesta fiind urmat de trei alergători brăileni, Ştefan Căpităneanu, Adrian Dragu şi Ştefan Purice. Din cauza accidentărilor care au avut loc în prima zi cea de a doua etapă de la juniori nu a mai avut loc.
Ultimele știri
Denis Alberto Chelu, de la CSM Brăila, în prima semifinală a Campionatului Mondial de Speedway al cl Rezultate de top pentru atleții de la CSM Brăila la Campionatul Național, etapa a II, de la Craiova Denis Buzoiu este vicecampion al Internaționalelor de atletism ale României la săritura în lungime CSM Brăila are medaliați la seniori și la master la naționalele de kaiac canoe maraton
Facebook
Str. Carantina, nr. 4
+40.239619205
csm_braila@yahoo.com
f
CSM Brăila Clubul Sportiv Municipal Brăila "Activitatea sportivă și de performanță sunt gratuite pentru orice nivel"
Dirt track-ul revine în actualitate la Brăila
În acest weekend, pe pista Stadionului Municipal, CSM Brăila în colaborare cu CSTA Bucureşti şi Federaţia Română de Motociclism organizează alte două etape din Campionatul Naţional individual de dirt track pentru juniori şi seniori. Clubul brăilean va fi reprezentat de Gabriel Comănescu, Alexandru Toma, Andrei Popa, Stănel Gheorghe, Ştefan Popa, Ştefan Căpităneanu. Conform precizărilor făcute de Dumitru Blănaru, directorul CSM Brăila, nu vor lipsi de la acest concurs reprezentanţii clubului bucureştean CSAT, Marian Gheorghe şi Adrian Gheorghe precum şi fraţii Mosz, unul urmând să concureze pentru Voinţa Sibiu celălalt pentru clubul bucureştean. Etapa a 3-a va avea loc sâmbătă de la ora 17.30, iar cea de a 4-a, programată duminică, va începe la ora 10.00. După primele două etape pe primul loc se află Marian Gheorghe de la CSTA Bucureşti cu 22 puncte, următoarele trei locuri fiind ocupate în ordine de Alexandru Toma 17 puncte, Gabriel Comănescu 14 puncte, Stănel Gheorghe 11 puncte, toţi trei de la CSM Brăila. La juniori după prima etapă în clasament conduce Dragoş Moosz de la CSTA Bucureşti, acesta fiind urmat de trei alergători brăileni, Ştefan Căpităneanu, Adrian Dragu şi Ştefan Purice. Din cauza accidentărilor care au avut loc în prima zi cea de a doua etapă de la juniori nu a mai avut loc.
Ultimele știri
Denis Alberto Chelu, de la CSM Brăila, în prima semifinală a Campionatului Mondial de Speedway al cl Rezultate de top pentru atleții de la CSM Brăila la Campionatul Național, etapa a II, de la Craiova Denis Buzoiu este vicecampion al Internaționalelor de atletism ale României la săritura în lungime CSM Brăila are medaliați la seniori și la master la naționalele de kaiac canoe maraton
Facebook

Acest site folosește cookies necesare funcționării. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor, a Politicii de confidențialitate și a Termenilor și condițiilor.