Str. Carantina, nr. 4
+40.239619205
csm_braila@yahoo.com
f
Start foarte bun pentru Anamaria Ioniţă în 2017
Brăileanca Anamaria Ioniţă a cucerit medalia de argint la pentatlon, probă din Capionatul Naţional de probe combinate care a avut loc sâmbăta trecută la Bucureşti. Atleta cu dublă legitimare, CSM Brăila – CSU Piteşti a avut evoluţii constante în toate cele cinci probe la care a concurat, însă cea care a fost practic decisivă în obţinerea argintului a fost proba de arucare a greutăţii, unde a reuşit o performanţă de 10,70 m. La garduri Ioniţă a scos timpul de 8:64 secunde, a sărit peste ştacheta ridicată la 1,65 m, a sărit 5,76 m la lungime, iar la 800 m plat a scos un timp bun, 2:31:20 minute. Cu aceste rezultate Anamaria Ioniţă a devenit vicecampioană naţională, titlul fiind cucerit de Andreea Panţuroiu. “Obiectiv îndeplinit. Mi-am dorit o clasare pe podium, iar concurenţa a fost foarte mare, 12 atlete s-au luptat pentru primele trei poziţii, de aceea eu consider că am păşit cu dreptul în noul sezon competiţional”, ne-a declarat Anamaria Ioniţă. Tot sâmbăta trecută atleta a participat şi la proba de 60 m plat, din cadrul Grand Prix-ului atletic, desfăşurat la scurt timp după încheierea Campionatului Naţional de probe combinate la feminin. Ioniţă s-a clasat pe locul al doilea la sprint, timul realizat fiind unul bun pentru această perioadă de pregătire, 7:77 secunde. Duminică sportiva a concurat şi la 60 m garduri.
Ultimele știri
Denis Alberto Chelu, de la CSM Brăila, în prima semifinală a Campionatului Mondial de Speedway al cl Rezultate de top pentru atleții de la CSM Brăila la Campionatul Național, etapa a II, de la Craiova Denis Buzoiu este vicecampion al Internaționalelor de atletism ale României la săritura în lungime CSM Brăila are medaliați la seniori și la master la naționalele de kaiac canoe maraton
Facebook
Str. Carantina, nr. 4
+40.239619205
csm_braila@yahoo.com
f
CSM Brăila Clubul Sportiv Municipal Brăila "Activitatea sportivă și de performanță sunt gratuite pentru orice nivel"
Start foarte bun pentru Anamaria Ioniţă în 2017
Brăileanca Anamaria Ioniţă a cucerit medalia de argint la pentatlon, probă din Capionatul Naţional de probe combinate care a avut loc sâmbăta trecută la Bucureşti. Atleta cu dublă legitimare, CSM Brăila – CSU Piteşti a avut evoluţii constante în toate cele cinci probe la care a concurat, însă cea care a fost practic decisivă în obţinerea argintului a fost proba de arucare a greutăţii, unde a reuşit o performanţă de 10,70 m. La garduri Ioniţă a scos timpul de 8:64 secunde, a sărit peste ştacheta ridicată la 1,65 m, a sărit 5,76 m la lungime, iar la 800 m plat a scos un timp bun, 2:31:20 minute. Cu aceste rezultate Anamaria Ioniţă a devenit vicecampioană naţională, titlul fiind cucerit de Andreea Panţuroiu. “Obiectiv îndeplinit. Mi-am dorit o clasare pe podium, iar concurenţa a fost foarte mare, 12 atlete s-au luptat pentru primele trei poziţii, de aceea eu consider că am păşit cu dreptul în noul sezon competiţional”, ne-a declarat Anamaria Ioniţă. Tot sâmbăta trecută atleta a participat şi la proba de 60 m plat, din cadrul Grand Prix-ului atletic, desfăşurat la scurt timp după încheierea Campionatului Naţional de probe combinate la feminin. Ioniţă s-a clasat pe locul al doilea la sprint, timul realizat fiind unul bun pentru această perioadă de pregătire, 7:77 secunde. Duminică sportiva a concurat şi la 60 m garduri.
Ultimele știri
Denis Alberto Chelu, de la CSM Brăila, în prima semifinală a Campionatului Mondial de Speedway al cl Rezultate de top pentru atleții de la CSM Brăila la Campionatul Național, etapa a II, de la Craiova Denis Buzoiu este vicecampion al Internaționalelor de atletism ale României la săritura în lungime CSM Brăila are medaliați la seniori și la master la naționalele de kaiac canoe maraton
Facebook

Acest site folosește cookies necesare funcționării. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor, a Politicii de confidențialitate și a Termenilor și condițiilor.