"Activitatea sportiva si de performanta sunt gratuite pentru orice nivel"
Vitaly Lysak, legitimat la CSM Brăila, este lider după primele 2 etape
2021-08-20 Vitaly Lysak, legitimat la CSM Brăila, este lider după primele 2 etape
IN Categoria Dirt-track
Sâmbăta trecută, pe pista Stadionului Municipal s-au desfășurat primele două etape ale Campionatului Național individual de dirt track seniori, competiție la care au participat 9 alergători de la trei cluburi din România, CSM Brăila, CSTA București și MRM București. Prima etapă, la care au luat startul 9 sportivi, a fost câștigată de Vitaly Lysak, din Ucraina, legitimat la CSM Brăila, care a acumulat 8 puncte, maximum din ceea ce putea realiza. Pe locul al doilea, cu 11 puncte, s-a clasat bulgarul Milen Manev, legitimat de asemenea la CSM Brăila. Marian Gheorghe de la CSTA București a acumulat 5 puncte iar Daniel Gheorghe de la CSM Brăila și-a trecut în cont 3 puncte. La etapa a doua au participat 7 alergători și 2 rezerve, iar primul loc în această rundă i-a revenit tot sportivului din Ucraina, Vitaly Lysac, cu 6 puncte. Marian Gheorghe și Milen Manev au acumulat câte 4 puncte fiecare, Adrian Gheorghe a obținut 3 puncte. Clasamentul general după primele două etape arată astfel: 1. Vitaly Lysak 14 puncte, 2. Milen Manev 11 puncte, 3. Adrian Gheorghe 9 puncte, 4. Marian Gheorghe 7 puncte, 5. Andrei Popa 6 puncte, 6. Mark Barany 6 puncte, 7. Daniel Gheorghe 3 puncte, 8. Aurelian Oaneș 1 puncte, 9. Ștefan Căpităneanu zero puncte.
ULTIMILE STIRI
Robert Jitaru, locul al 5-lea la Campionatul European de box seniori
IN Categoria Box 2024-04-29
Clubul Sportiv Municipal Braila a avut un pugilist in lotul national de box seniori la Campionatul European care a avut loc la Belgrad, este vorba despre Robert Jitaru.
CSM Braila a organizat ireprosabil Cupa Romaniei la box pentru cadeti
IN Categoria Box 2024-04-16
Prima competitie oficiala de box din 2024 organizata la Braila, Cupa Romaniei la cadeti, a fost o reusita din toate punctele de vedere, atat din punct de vedere al organizarii, care a fost ireprosabila, cat si din punct de vedere al "tolbei" cu premii, 5 la numar, mai precis 3 medalii de aur si 2 de bronz.
Cupa Romaniei la box cadeti. Victorii inainte de limita obtinute de sportivii de la CSM Braila
IN Categoria Box 2024-04-15
In cea de-a doua zi a Cupei Romaniei la box si a Concursului national de box au urcat in ring si trei pugilisti braileni.