f
Clubul Sportiv Municipal Braila
"Activitatea sportiva si de performanta sunt gratuite pentru orice nivel"
CSM Brăila a cucerit 7 medalii în primele zile ale naţionalelor de kaiac canoe
2019-08-16 CSM Brăila a cucerit 7 medalii în primele zile ale naţionalelor de kaiac canoe
IN Categoria Kaiac Canoe
Debut cu dreptul pentru reprezentanţii secţiei de kaiac canoe la Campionatele Naţionale de la Bascov. Sportivii brăileni pregătiţi de antrenoarea emerită Florentina Ion au cucerit 6 medalii la cadeţi şi juniori II, iar în prima zi a naţionalelor rezervate juniorilor I, gruparea sportivă brăileană a mai obţinut un titlu naţional. La prima competiţie, cea rezervată cadeţilor şi juniorilor II, CSM Brăila a obţinut o medalie de aur la kaiac 4 – 1000 m cadeţi, prin Ionuţ Lungu, Alexandru Necula, Ionuţ Ghenov, Andy Buja. Vicecampioni naţionali au devenit Vlad Olteanu la kaiac 1 – 1000 m juniori II, Dragoş Ivan, Flavius Urse, Alexandru Andrianof, Matei Ion la kaiac 4 – 1000 m cadeţi şi gemenii Alexandru Diţă, Andrei Diţă, la canoe 2 – 1000 m cadeţi. Maria Mocanu a cucerit două medalii de bronz: brăileanca s-a clasat pe locul al treilea la canoe 1 – 500 m şi la canoe 1 – 200 m. În prima zi a Campionatului Naţional de kaiac canoe pentru juniori I, George Ene şi Robert Calaver au devenit campioni naţionali în proba de kaiac 2 – 1000 m. “Suntem abia la începutul competiţiilor naţionale care se desfăşoară în această perioadă la Bascov şi pot spune că suntem aproape în grafic. La cadeţi şi juniori II am obţinut 6 medalii, una de aur, trei de argint şi două de bronz. Mă aşteptam la un loc pe podium şi de la echipajul de kaiac 4 juniori II, dar în această probă a fost o concurenţă acerbă la podium. Ene şi Calaver au confirmat aşteptările, ne pregătim în continuare cu mare atenţie pentru concursurile care urmează”, ne-a declarat antrenoarea Florentina Ion.
ULTIMILE STIRI
CSM Braila a organizat ireprosabil Cupa Romaniei la box pentru cadeti
IN Categoria Box 2024-04-16
Prima competitie oficiala de box din 2024 organizata la Braila, Cupa Romaniei la cadeti, a fost o reusita din toate punctele de vedere, atat din punct de vedere al organizarii, care a fost ireprosabila, cat si din punct de vedere al "tolbei" cu premii, 5 la numar, mai precis 3 medalii de aur si 2 de bronz.
Cupa Romaniei la box cadeti. Victorii inainte de limita obtinute de sportivii de la CSM Braila
IN Categoria Box 2024-04-15
In cea de-a doua zi a Cupei Romaniei la box si a Concursului national de box au urcat in ring si trei pugilisti braileni.
Spectacol in prima zi a Cupei Romaniei la box cadeti
IN Categoria Box 2024-04-11
La editia 2024 a Cupei Romaniei la box cadeti, care are loc in aceasta perioada in sala de jocuri de la CSM Braila, participa 170 de pugilisti. Sunt de fapt doua competitii, un concurs national pentru cadeti, boxeri cu varste mai mici, cu meciuri la 3 categorii de greutate si Cupa Romaniei cadeti, unde participa sportivii care se incadreaza in categoria aceasta de varsta.