f
Clubul Sportiv Municipal Braila
"Activitatea sportiva si de performanta sunt gratuite pentru orice nivel"
Adrian Gheorghe a câștigat prima etapă a Campionatului Național de dirt track
2019-07-31 Adrian Gheorghe a câștigat prima etapă a Campionatului Național de dirt track
IN Categoria Dirt-track
Prima etapă a Campionatului Național de dirt track, la care au asistat peste 1.500 de spectatori, a fost câștigată cu maximum de puncte, 12, de campionul en titre, Adrian Gheorghe de la CSTA București. De fapt, podiumul primei runde a fost ocupat în întregime de sportivii bucureșteni, pentru că pe locul al doilea, cu 10 puncte, s-a clasat Mircea Agrișan, iar pe al treilea s-a situat brăileanul Andrei Popa, cu 8 puncte, însă acesta a concurat tot pentru CSTA. Prima etapă, una cu 14 manșe, a fost plină de incidente la începutul ei, mai mulți concurenți au căzut după duelurile cu adversarii pe turnante, echipajul de pe salvare a trebuit să intervină în câteva rânduri, însă nu s-au înregistrat accidentări grave. Din cauza acestor incidente, după o oră și un sfert de la startul competiției abia se derulaseră 5 manșe. Treptat sportivii s-au acomodat cu pista, iar concursul, cel puțin în cea de a doua parte, a devenit atractiv. La finalul etapei, Adrian Gheorghe a acumulat 12 puncte, din 6 manșe câștigate, acesta fiind secondat de colegii de club, Mircea Agrișan, 10 puncte, și Andrei Popa, 8 puncte. Pe poziția a patra s-a clasat Alexandru Toma de la CSM Brăila, cu 5 puncte, iar pe a cincea, colegul său de club, Gabriel Comănescu, 3 puncte. Comănescu a fost urmărit de ghinion în această etapă, acesta reușind să treacă linia de sosire doar în două dintre cele șase manșe la care a luat startul. Locul al șaselea i-a revenit lui Florin Barabașu, cu 2 puncte, iar pe pozițiile a șaptea și a opta s-au clasat Ștefan Popa de la CSM Brăila și Andrei Iancu de la CSTA București, ambii cu câte un punct.
ULTIMILE STIRI
CSM Braila a organizat ireprosabil Cupa Romaniei la box pentru cadeti
IN Categoria Box 2024-04-16
Prima competitie oficiala de box din 2024 organizata la Braila, Cupa Romaniei la cadeti, a fost o reusita din toate punctele de vedere, atat din punct de vedere al organizarii, care a fost ireprosabila, cat si din punct de vedere al "tolbei" cu premii, 5 la numar, mai precis 3 medalii de aur si 2 de bronz.
Cupa Romaniei la box cadeti. Victorii inainte de limita obtinute de sportivii de la CSM Braila
IN Categoria Box 2024-04-15
In cea de-a doua zi a Cupei Romaniei la box si a Concursului national de box au urcat in ring si trei pugilisti braileni.
Spectacol in prima zi a Cupei Romaniei la box cadeti
IN Categoria Box 2024-04-11
La editia 2024 a Cupei Romaniei la box cadeti, care are loc in aceasta perioada in sala de jocuri de la CSM Braila, participa 170 de pugilisti. Sunt de fapt doua competitii, un concurs national pentru cadeti, boxeri cu varste mai mici, cu meciuri la 3 categorii de greutate si Cupa Romaniei cadeti, unde participa sportivii care se incadreaza in categoria aceasta de varsta.