"Activitatea sportiva si de performanta sunt gratuite pentru orice nivel"
Tudor Ciolacu, învingător la Pegas Duatlon Buftea
2019-06-25 Tudor Ciolacu, învingător la Pegas Duatlon Buftea
IN Categoria Triatlon
La ediţia 2019 a concursului de duatlon Pegas Duatlon Buftea care a avut loc în weekend-ul trecut la Buftea şi la care au luat startul 98 de sportivi, Tudor Ciolacu, legitimat CSM Brăila, a urcat de două ori pe podiumul de premiere. Sportiv pregătit de Eugen Simion, Tudor Ciolacu a câştigat competiţia la categoria de vârstă 17-19 ani. El a avut trei probe: alergare pe distanţa de 5 km, mers pe bicicletă 20 km şi iar alergare, pe 2,5 km, trecând primul linia de sosire. Tudor Ciolacu s-a clasat pe locul al doilea la Open, secţiune la care au participat toate categoriile de vârstă. A fost un concurs pregătitor pentru Campionatul European, competiţie care va avea loc în perioada 29 iunie - 8 iulie la mai multe secţiuni, în România. Tudor Cilacu va concura la Sovata la cros duathlon şi la Târgu Mureş, la duatlon. “Rezultatele la competiţia de la Buftea au fost foarte bune, încurajatoare în perspectiva europenelor. Tudor Ciolacu va reprezenta România atât la cros duathlon cât şi la duatlon şi sunt convins că va face o figură frumoasă”, ne-a declarat antrenorul Eugen Simion.
ULTIMILE STIRI
CSM Braila a organizat ireprosabil Cupa Romaniei la box pentru cadeti
IN Categoria Box 2024-04-16
Prima competitie oficiala de box din 2024 organizata la Braila, Cupa Romaniei la cadeti, a fost o reusita din toate punctele de vedere, atat din punct de vedere al organizarii, care a fost ireprosabila, cat si din punct de vedere al "tolbei" cu premii, 5 la numar, mai precis 3 medalii de aur si 2 de bronz.
Cupa Romaniei la box cadeti. Victorii inainte de limita obtinute de sportivii de la CSM Braila
IN Categoria Box 2024-04-15
In cea de-a doua zi a Cupei Romaniei la box si a Concursului national de box au urcat in ring si trei pugilisti braileni.
Spectacol in prima zi a Cupei Romaniei la box cadeti
IN Categoria Box 2024-04-11
La editia 2024 a Cupei Romaniei la box cadeti, care are loc in aceasta perioada in sala de jocuri de la CSM Braila, participa 170 de pugilisti. Sunt de fapt doua competitii, un concurs national pentru cadeti, boxeri cu varste mai mici, cu meciuri la 3 categorii de greutate si Cupa Romaniei cadeti, unde participa sportivii care se incadreaza in categoria aceasta de varsta.