csm_braila@yahoo.com
f
Clubul Sportiv Municipal Braila
"Activitatea sportiva si de performanta sunt gratuite pentru orice nivel"
2019-03-27 Nouă medalii câștigate de atleții brăileni la naționalele de sală pentru copii 1
IN Categoria Atletism
La 60 metri plat, Andreea Mocanu de la LPS Brăila a câștigat medalia de aur ”la fotografie” cu timpul de 8.25 secunde. În finala băieților de 60 metri plat, Andrei Radian Rădulescu de la CSM Brăila s-a clasat pe locul 3. Sportivul de la CSM Brăila, pregătit de Irina Roată, s-a clasat pe locul 2 în proba de 200 metri plat, cu timpul de 27.35 secunde, la 4 sutimi de secundă de medalia de aur. Proba fetelor de 60 metri garduri a fost câștigată de Adelina Dumitrache de la CSM Brăila, urmată de Andreea Mocanu, de la LPS Brăila, la o sutime de secundă de locul 1. Proba băieților de 60 metri garduri a fost câștigată de Cosmin Pitulice de la LPS Brăila. Robert Balint, de la CSM Brăila s-a clasat pe locul 3 în proba de 60 metri garduri. În proba de 4×200 metri plat, ștafeta de la CSM Brăila, formată din Iulia Liga, Bianca Bratosin, Ștefania Cotes și Adelina Dumitrache, a câștigat medalia de argint. În proba băieților de ștafetă 4×200 metri, echipa de la LPS Brăila a câștigat medalia de bronz. Ștafeta băieților de la LPS Brăila a fost alcătuită din: David Antonia Gheosu, Claudiu Rosiu, Alin Simion și Cosmin Pitulice.
ULTIMILE STIRI
CSM Braila a organizat ireprosabil Cupa Romaniei la box pentru cadeti
IN Categoria Box 2024-04-16
Prima competitie oficiala de box din 2024 organizata la Braila, Cupa Romaniei la cadeti, a fost o reusita din toate punctele de vedere, atat din punct de vedere al organizarii, care a fost ireprosabila, cat si din punct de vedere al "tolbei" cu premii, 5 la numar, mai precis 3 medalii de aur si 2 de bronz.
Cupa Romaniei la box cadeti. Victorii inainte de limita obtinute de sportivii de la CSM Braila
IN Categoria Box 2024-04-15
In cea de-a doua zi a Cupei Romaniei la box si a Concursului national de box au urcat in ring si trei pugilisti braileni.
Spectacol in prima zi a Cupei Romaniei la box cadeti
IN Categoria Box 2024-04-11
La editia 2024 a Cupei Romaniei la box cadeti, care are loc in aceasta perioada in sala de jocuri de la CSM Braila, participa 170 de pugilisti. Sunt de fapt doua competitii, un concurs national pentru cadeti, boxeri cu varste mai mici, cu meciuri la 3 categorii de greutate si Cupa Romaniei cadeti, unde participa sportivii care se incadreaza in categoria aceasta de varsta.