"Activitatea sportiva si de performanta sunt gratuite pentru orice nivel"
Rezultate promiţătoare pentru atleţii copii brăileni la etapa de zonă
2019-03-07 Rezultate promiţătoare pentru atleţii copii brăileni la etapa de zonă
IN Categoria Atletism
Atleţii copii de la cele două cluburi din Brăila, LPS şi CSM au avut prestaţii promiţătoare la etapa de zonă a Campionatului Naţional de atletism care a avut loc sâmbăta trecută la Bucureşti. Andreea Mocanu de la LPS Brăila, atletă pregătită de profesorul Florinel Ilie, a câştigat proba de 60 m garduri a copiilor 1, iar la 60 m plat s-a clasat pe locul al treilea, iar Cosmin Pitulice de la grupa profesoarei Sica Lazăr a ocupat poziţia a doua la garduri. David Gheosu s-a clasat pe locul al patrulea la garduri, iar Georgian Lazăr şi Rareş Serafim au ocupat poziţia a cincea, respectiv a şasea, în finala aceleeaşi probe. Locul al optulea i-a revenit lui Alin Simion. La fete, Ana Anton s-a clasat pe locul al cincilea la garduri, iar ştafeta 4X1 tur, formată din David Gheosu, Alin Simion, Georgian Lazăr, Cosmin Pitulice a ocupat poziţia a treia. “Am participat cu o delegaţie formată din 15 atleţi şi rezultatele au fost promiţătoare, în perspectiva finalelor care vor avea loc pe 23 martie. A fost un bun prilej pentru a vedea unde mai trebuie să lucrăm în următoarea perioadă”, a explicat profesoara Luiza Gorciac. Robert Bălin, de la grupa profesoarei Anamaria Codreanu, de la CSM Brăila, a câştigat proba de garduri. Adelina Dumitrache de la grupa profesoarei Irina Roată a ocupat locul al doilea la 60 m garduri şi a încheiat pe poziţia a cincea proba de 200 m plat. Un alt sportiv de la aceeaşi grupă, Andrei Rădulescu, a trecut al doilea linia de sosire în finala probei de 60 m plat, iar la săritura în lungime a ocupat poziţia a cincea. “Rezultate mulţumitoare. Am văzut timpii pe care i-au realizat sportivii din ţară la această etapă de zonă şi consider că putem spera la medalii la naţionalele copiilor”, ne-a declarat profesoara Irina Roată.
ULTIMILE STIRI
CSM Braila a organizat ireprosabil Cupa Romaniei la box pentru cadeti
IN Categoria Box 2024-04-16
Prima competitie oficiala de box din 2024 organizata la Braila, Cupa Romaniei la cadeti, a fost o reusita din toate punctele de vedere, atat din punct de vedere al organizarii, care a fost ireprosabila, cat si din punct de vedere al "tolbei" cu premii, 5 la numar, mai precis 3 medalii de aur si 2 de bronz.
Cupa Romaniei la box cadeti. Victorii inainte de limita obtinute de sportivii de la CSM Braila
IN Categoria Box 2024-04-15
In cea de-a doua zi a Cupei Romaniei la box si a Concursului national de box au urcat in ring si trei pugilisti braileni.
Spectacol in prima zi a Cupei Romaniei la box cadeti
IN Categoria Box 2024-04-11
La editia 2024 a Cupei Romaniei la box cadeti, care are loc in aceasta perioada in sala de jocuri de la CSM Braila, participa 170 de pugilisti. Sunt de fapt doua competitii, un concurs national pentru cadeti, boxeri cu varste mai mici, cu meciuri la 3 categorii de greutate si Cupa Romaniei cadeti, unde participa sportivii care se incadreaza in categoria aceasta de varsta.