f
Clubul Sportiv Municipal Braila
"Activitatea sportiva si de performanta sunt gratuite pentru orice nivel"
Toţi înotătorii de la CSM Brăila, calificaţi în finalele rezervate cadeţilor
2018-04-20 Toţi înotătorii de la CSM Brăila, calificaţi în finalele rezervate cadeţilor
IN Categoria Natatie
Secţia de nataţie de la CSM Brăila coordonată de profesorul Cătălin Nistor a participat cu cinci sportivi la etapa regională a Campionatului Naţional de înot pentru cadeţi, Denis Ghionu, Alexandru Ariton, Daria Bulancea, Alexandru Mazilu, Alexandru Stoian, şi toţi s-au calificat pentru finalele care vor avea loc, în luna iulie, la Târgovişte. Cele mai bune rezultate în concursul care a avut loc în weekend-ul trecut, la Bacău, au fost obţinute de Denis Ghionu. Acesta s-a clasat pe locul al doilea la 100 m bras, pe al treilea la 100 m fluture şi 200 m mixt şi pe al patrulea la 400 m liber. Alexandru Ariton a sosit al cincilea în finala probei de 100 m spate. Daria Bulancea, nepoata fostei glori a fotbalului brăilean, Dumitru Bulancea, s-a clasat pe locul al cincilea la 100 m fluture şi pe al şaselea, la 200 m liber, obţinând astfel biletele pentru ambele finale care vor avea loc în luna iulie. Alexandru Mazilu a ocupat locul al şaselea la 100 m bras, iar Alexandru Stoian s-a clasat pe poziţia a şaptea la 100 m fluture. “Am obţinut maxim din ce ne-am propus. Toţi cei cinci înotători de la CSM Brăila s-au calificat pentru etapa finală de la Târgovişte. Până atunci avem destul timp ca să ne punem la punct din toate punctele de vedere şi să intrăm în lupta pentru medalii”, ne-a declarat profesorul Cătălin Nistor.
ULTIMILE STIRI
Robert Jitaru, locul al 5-lea la Campionatul European de box seniori
IN Categoria Box 2024-04-29
Clubul Sportiv Municipal Braila a avut un pugilist in lotul national de box seniori la Campionatul European care a avut loc la Belgrad, este vorba despre Robert Jitaru.
CSM Braila a organizat ireprosabil Cupa Romaniei la box pentru cadeti
IN Categoria Box 2024-04-16
Prima competitie oficiala de box din 2024 organizata la Braila, Cupa Romaniei la cadeti, a fost o reusita din toate punctele de vedere, atat din punct de vedere al organizarii, care a fost ireprosabila, cat si din punct de vedere al "tolbei" cu premii, 5 la numar, mai precis 3 medalii de aur si 2 de bronz.
Cupa Romaniei la box cadeti. Victorii inainte de limita obtinute de sportivii de la CSM Braila
IN Categoria Box 2024-04-15
In cea de-a doua zi a Cupei Romaniei la box si a Concursului national de box au urcat in ring si trei pugilisti braileni.