f
Clubul Sportiv Municipal Braila
"Activitatea sportiva si de performanta sunt gratuite pentru orice nivel"
CSM-LPS Brăila a încheiat turneul semifinal de minivolei pe locul al treilea
2018-04-13 CSM-LPS Brăila a încheiat turneul semifinal de minivolei pe locul al treilea
IN Categoria Volei
În weekend-ul trecut, în sala de jocuri de la CSM Brăila a avut loc un turneu semifinal de minivolei fete, competiţie la care, în afară de clubul organizator, CSM-LPS Brăila, au participat alte cinci formaţii şi anume, CSM B Bucureşti, Sport Plus Brăila, CSS Botoşani, CTF Mihai I Bucureşti, CSS Focşani. În prima zi a competiţiei, CSM-LPS Brăila a pierdut cu 3-0 meciul cu CSS Botoşani, apoi s-a impus cu 3-1 în partida cu CSS Focşani. Sâmbătă, echipa brăileană pregătită de profesorul Cornel Munteanu a fost învinsă cu 3-1 de formaţia care avea să câştige turneul de la Brăila, CSM B Bucureşti, iar după-amiază a dispus cu 3-0 de CTF Mihai I Bucureşti. Duminică, CSM-LPS Brăila a câştigat cu 3-0 derby-ul local cu Sport Plus şi a încheiat competiţia pe locul al treilea. Primele două clasate, CSM B Bucureşti şi CSS Botoşani s-au calificat la etapa finală a Campionatului Naţional de minivolei. Sport Plus Brăila a câştigat cu 3-2 meciul cu CSS Focşani. “Am fost foarte aproape de o performanţă notabilă, dar şi aşa consider că ne-am îndeplinit obiectivul. Fetele au căpătat experienţă, pentru că au jucat cu echipe bune, cu tradiţie în voleiul românesc. În campionatul următor ne vom putea propune un obiectiv mai pretenţios”, ne-a declarat profesorul Cornel Munteanu. Clasamentul final al turneului de la Brăila: 1 CSM B Bucureşti 15 puncte, 2 CSS Botoşani 11 puncte, 3 CSM LPS Brăila 9 puncte, 4 CTF Mihai I Bucureşti 6 puncte, CSS Focşani 6 puncte, Sport Plus Brăila 2 puncte. Lotul echipei CSM-LPS Brăila pregătit de profesorul Cornel Munteanu a avut în componenţă următoarele jucătoare: Alexia Ispas, Crina Fromea, Ana Vâlcea, Maria Neacşu, Maria Batâr, Alexandra Ficiu, Daria Loghin, Irina Despa, Iuliana Turlacu, Veronica Boabeş, Natalia Hariga, Diana Lupescu, Briana Băjenaru.
ULTIMILE STIRI
CSM Braila a organizat ireprosabil Cupa Romaniei la box pentru cadeti
IN Categoria Box 2024-04-16
Prima competitie oficiala de box din 2024 organizata la Braila, Cupa Romaniei la cadeti, a fost o reusita din toate punctele de vedere, atat din punct de vedere al organizarii, care a fost ireprosabila, cat si din punct de vedere al "tolbei" cu premii, 5 la numar, mai precis 3 medalii de aur si 2 de bronz.
Cupa Romaniei la box cadeti. Victorii inainte de limita obtinute de sportivii de la CSM Braila
IN Categoria Box 2024-04-15
In cea de-a doua zi a Cupei Romaniei la box si a Concursului national de box au urcat in ring si trei pugilisti braileni.
Spectacol in prima zi a Cupei Romaniei la box cadeti
IN Categoria Box 2024-04-11
La editia 2024 a Cupei Romaniei la box cadeti, care are loc in aceasta perioada in sala de jocuri de la CSM Braila, participa 170 de pugilisti. Sunt de fapt doua competitii, un concurs national pentru cadeti, boxeri cu varste mai mici, cu meciuri la 3 categorii de greutate si Cupa Romaniei cadeti, unde participa sportivii care se incadreaza in categoria aceasta de varsta.