"Activitatea sportiva si de performanta sunt gratuite pentru orice nivel"
Ioana Harabagiu este vicecampioană naţională în proba de 200 m fluture
2018-04-02 Ioana Harabagiu este vicecampioană naţională în proba de 200 m fluture
IN Categoria Natatie
La ediţia din acest an a Campionatului Naţional de înot pentru seniori tineret şi juniori de la Bacău, eveniment la care au participat 396 de sportivi de la 56 de cluburi, CSM Brăila a făcut o figură frumoasă cu sportivii pe care i-a aliniat la start. Delegaţia clubului brăilean, coordonată de profesorul Cătălin Nistor, a avut în componenţă 9 înotători, 2 au luat startul în competiţia rezervată tineretului, Dragoş Pungă şi Daria Enciu, şi 7 în cea a juniorilor, aceştia fiind David Papuc, Cristian Ganea, Mădălin Gavrilă, Denis Leopa, Robert Ciutacu, Ioana Harabagiu şi Teodora Pînzariu. Ioana Harabagiu a obţinut cele mai bune rezultate. Brăileanca a devenit vicecampioană naţională în proba de 200 m fluture şi a cucerit medalia de bronz la 50 m fluture. Harabagiu a avut un timp foarte bun în proba de 100 m fluture, care i-ar fi adus medalia de aur însă a fost descalificată de arbitri. Cristian Ganea a fost aproape de o medalie la 100 m bras însă a încheiat cursa pe locul al patrulea. Ganea a ocupat poziţia a şasea la 200 m bras şi pe a şaptea la 50 m bras, iar în toate aceste trei curse brăileanul a realizat noi recorduri personale. Dragoş Pungă s-a clasat pe locul al cincilea, în finala mare, la 200 m bras, iar colegul lui de club, Mădălin Gavrilă a ocupat locul al optulea în proba de 100 m spate. Tot pe aceeaşi poziţie s-a clasat ştafeta juniorilor la 4x100m liber, formată din Cristian Ganea, Mădălin Gavrilă, David Papuc, Robert Ciutacu. Imediat după naţionalele de la Bacău înotătorii brăileni au început pregătirile în vederea unei alte competiţii importante, Campionatele Internaţionale de Înot ale României care vor avea loc în luna mai.
ULTIMILE STIRI
CSM Braila a organizat ireprosabil Cupa Romaniei la box pentru cadeti
IN Categoria Box 2024-04-16
Prima competitie oficiala de box din 2024 organizata la Braila, Cupa Romaniei la cadeti, a fost o reusita din toate punctele de vedere, atat din punct de vedere al organizarii, care a fost ireprosabila, cat si din punct de vedere al "tolbei" cu premii, 5 la numar, mai precis 3 medalii de aur si 2 de bronz.
Cupa Romaniei la box cadeti. Victorii inainte de limita obtinute de sportivii de la CSM Braila
IN Categoria Box 2024-04-15
In cea de-a doua zi a Cupei Romaniei la box si a Concursului national de box au urcat in ring si trei pugilisti braileni.
Spectacol in prima zi a Cupei Romaniei la box cadeti
IN Categoria Box 2024-04-11
La editia 2024 a Cupei Romaniei la box cadeti, care are loc in aceasta perioada in sala de jocuri de la CSM Braila, participa 170 de pugilisti. Sunt de fapt doua competitii, un concurs national pentru cadeti, boxeri cu varste mai mici, cu meciuri la 3 categorii de greutate si Cupa Romaniei cadeti, unde participa sportivii care se incadreaza in categoria aceasta de varsta.