Clubul Sportiv Municipal Braila
"Activitatea sportiva si de performanta sunt gratuite pentru orice nivel"
2018-03-27 Teodora Naidin şi Andreea Marinescu au participat la naţionalele de judo rezervate seniorilor
IN Categoria Judo
La ediţia din acest an a Campionatului Naţional de Judo rezervat seniorilor care a avut loc, în weekend-ul trecut, la Cluj au participat şi două sportive cadete de la CSM Brăila, Teodora Naidin şi Andreea Marinescu. Fiind mult mai mici ca vârstă decât celelalte sportive, brăilencele au pierdut din primul meci, însă experienţa acumulată le va ajuta cu siguranţă pe viitor. La categoria 52 kg Teodora Naidin s-a luptat de la egal la egal, timp de 4 minute, cu Sorina Colcer din Cluj, însă în prelungiri experienţa clujencei a fost decisivă, iar brăileanca a părăsit competiţia. La categoria 48 kg Andreea Marinescu a fost învinsă de piteştenca Ana Sârbu, componentă a lotului naţional de judo junioare al României. La această categorie de greutate au luat startul 15 sportive. “Am participat cu două sportive şi cred că a fost o experienţă care le va ajuta pe viitor. Cu o adversară mai mare ca vârstă Năidin s-a luptat foarte bine în timpul regulamentar, după aceea experienţa şi-a spus cuvântul. Şi Marinescu a avut o prestaţie bună, dar nu putea emite pretenţii în faţa unei adversare experimentate”, a declarat antrenoarea Carmen Constantin.
ULTIMILE STIRI
CSM Braila a organizat ireprosabil Cupa Romaniei la box pentru cadeti
IN Categoria Box 2024-04-16
Prima competitie oficiala de box din 2024 organizata la Braila, Cupa Romaniei la cadeti, a fost o reusita din toate punctele de vedere, atat din punct de vedere al organizarii, care a fost ireprosabila, cat si din punct de vedere al "tolbei" cu premii, 5 la numar, mai precis 3 medalii de aur si 2 de bronz.
Cupa Romaniei la box cadeti. Victorii inainte de limita obtinute de sportivii de la CSM Braila
IN Categoria Box 2024-04-15
In cea de-a doua zi a Cupei Romaniei la box si a Concursului national de box au urcat in ring si trei pugilisti braileni.
Spectacol in prima zi a Cupei Romaniei la box cadeti
IN Categoria Box 2024-04-11
La editia 2024 a Cupei Romaniei la box cadeti, care are loc in aceasta perioada in sala de jocuri de la CSM Braila, participa 170 de pugilisti. Sunt de fapt doua competitii, un concurs national pentru cadeti, boxeri cu varste mai mici, cu meciuri la 3 categorii de greutate si Cupa Romaniei cadeti, unde participa sportivii care se incadreaza in categoria aceasta de varsta.