"Activitatea sportiva si de performanta sunt gratuite pentru orice nivel"
Premieră la CSM Brăila
2018-03-19 Premieră la CSM Brăila
IN Categoria Judo
Pentru prima dată în istoria secţiei de judo de la CSM Brăila, sportiva Maria Naidin a fost selecţionată în lotul naţional al României care va participa la Balcaniada de judo din Muntenegru. Acestă convocare a brăilencei pregătită de antrenoarea Carmen Constantin, a venit după două rezultate foarte bune obţinute la etapa finală a Campionatului Naţional de judo rezervat juniorilor III, care a avut loc în weekend-ul trecut, la Râmnicu Vâlcea. La această competiţie CSM Brăila a participat cu o singură sportivă, Maria Naidin, iar brăileanca a cucerit două medalii, una de argint la individual şi una de bronz cu echipa Euroregiunii 2 Sud-Est. Sâmbăta trecută, sportiva pregătită de antrenoarea Carmen Constantin, Maria Naidin a ajuns în finală la individual, categoria de greutate 36 kg şi a devenit vicecampioană naţională. Iar medalia de argint obţinută de ea îi conferă şansa de a reprezenta România la Balcaniada de judo care va avea loc între 6 şi 8 iulie, în Muntenegru. Duminică, Maria Naidin a fost titulară la categoria 36 kg în echipa Euroregiunii 2 Sud-Est, care în final s-a clasat pe locul al treilea şi, implicit, a primit medalia de bronz. “Evoluţia Mariei Naidin a fost una foarte bună, care, în afară de titlul de vicecampioană naţională, i-a adus şi un loc de titulară în lotul României pentru Balcaniada din Muntenegru. Este o calificare în premieră a unui sportiv de la secţia de judo de la CSM Brăila la Balcaniadă, pot spune că am spart gheaţa şi sperăm ca drumul ei pe calea performanţei să continue cu rezultate la fel de bune”, a declarat antrenoarea Carmen Constantin.
ULTIMILE STIRI
CSM Braila a organizat ireprosabil Cupa Romaniei la box pentru cadeti
IN Categoria Box 2024-04-16
Prima competitie oficiala de box din 2024 organizata la Braila, Cupa Romaniei la cadeti, a fost o reusita din toate punctele de vedere, atat din punct de vedere al organizarii, care a fost ireprosabila, cat si din punct de vedere al "tolbei" cu premii, 5 la numar, mai precis 3 medalii de aur si 2 de bronz.
Cupa Romaniei la box cadeti. Victorii inainte de limita obtinute de sportivii de la CSM Braila
IN Categoria Box 2024-04-15
In cea de-a doua zi a Cupei Romaniei la box si a Concursului national de box au urcat in ring si trei pugilisti braileni.
Spectacol in prima zi a Cupei Romaniei la box cadeti
IN Categoria Box 2024-04-11
La editia 2024 a Cupei Romaniei la box cadeti, care are loc in aceasta perioada in sala de jocuri de la CSM Braila, participa 170 de pugilisti. Sunt de fapt doua competitii, un concurs national pentru cadeti, boxeri cu varste mai mici, cu meciuri la 3 categorii de greutate si Cupa Romaniei cadeti, unde participa sportivii care se incadreaza in categoria aceasta de varsta.