f
Clubul Sportiv Municipal Braila
"Activitatea sportiva si de performanta sunt gratuite pentru orice nivel"
Patru medalii a cucerit CSM Brăila la naţionalele de nataţie pentru cadeţi
2017-07-20 Patru medalii a cucerit CSM Brăila la naţionalele de nataţie pentru cadeţi
IN Categoria Natatie
La ediţia din acest an a Campionatului Naţional de nataţie rezervat cadeţilor reprezentanţii Clubului Sportiv Municipal Brăila, pregătiţi de Cătălin Nistor şi Diana Mocanu, au cucerit patru medalii. O altă sportivă legitimată la “Aqua Sport” Galaţi, descoperită de Mihaela Hodină, dar care se antrenează de doi ani cu echipa de înot a clubului brăilean, a câştigat proba de 100 m fluture şi a trecut a doua linia de sosire în proba de 200 m fluture, fete 13 ani. La naţionalele de nataţie care au avut loc în perioada 13-16 iulie, la Târgovişte, Cristian Ganea a devenit vicecampion al României în proba de 200 m bras şi a cucerit medalia de bonz la 100 m bras. Clubul brăilean şi-a mai trecut în cont două locuri pe podium şi în probele de ştafetă. Mădălin Gavrilă, Cristian Ganea, Paul Bălan şi Denis Leopa s-au clasat pe locul al doilea în proba de ştafetă 4X100 m mixt şi, implicit, au cucerit medalia de argint, în timp ce ştafeta 4X100 m liber, formată din Robert  Ciutacu, Denis Leopa, Cristian Ganea, Mădălin Gavrilă, a ocupat poziţia a treia. Mădălin Gavrilă a fost aproape de podium la 200 m spate, unde s-a clasat pe locul al cincilea, în alte două probe, 50 m liber şi 100 m spate, a sosit al şaptelea, iar la 100 şi 200 m liber a ocupat poziţia a opta. Ceilalţi componenţi ai delegaţiei de la CSM Brăila au fost Denis Ghionu, Alexandru Stoian, Alexandru Mazilu, Andrei Neagu, Robert Miloş, Teodora Pînzariu şi Alexandru Ariton. “Rezultatele obţinute de sportivii de la CSM Brăila a fost foarte bune. Avem câţiva lideri de generaţie, dar pot spune că nu doar cei care s-au clasat între primii trei pe probe, ci toţi sportivii deplasaţi la acest concurs au avut evoluţii în creştere. Eu consider că, pe viitor, cu aceşti copii ne vom putea propune obiective mult mai îndrăzneţe”, a declarat antrenorul Cătălin Nistor.
ULTIMILE STIRI
CSM Braila a organizat ireprosabil Cupa Romaniei la box pentru cadeti
IN Categoria Box 2024-04-16
Prima competitie oficiala de box din 2024 organizata la Braila, Cupa Romaniei la cadeti, a fost o reusita din toate punctele de vedere, atat din punct de vedere al organizarii, care a fost ireprosabila, cat si din punct de vedere al "tolbei" cu premii, 5 la numar, mai precis 3 medalii de aur si 2 de bronz.
Cupa Romaniei la box cadeti. Victorii inainte de limita obtinute de sportivii de la CSM Braila
IN Categoria Box 2024-04-15
In cea de-a doua zi a Cupei Romaniei la box si a Concursului national de box au urcat in ring si trei pugilisti braileni.
Spectacol in prima zi a Cupei Romaniei la box cadeti
IN Categoria Box 2024-04-11
La editia 2024 a Cupei Romaniei la box cadeti, care are loc in aceasta perioada in sala de jocuri de la CSM Braila, participa 170 de pugilisti. Sunt de fapt doua competitii, un concurs national pentru cadeti, boxeri cu varste mai mici, cu meciuri la 3 categorii de greutate si Cupa Romaniei cadeti, unde participa sportivii care se incadreaza in categoria aceasta de varsta.