f
Clubul Sportiv Municipal Braila
"Activitatea sportiva si de performanta sunt gratuite pentru orice nivel"
Marian Gheorghe, lider în clasamentul seniorilor după primele două etape
2017-06-29 Marian Gheorghe, lider în clasamentul seniorilor după primele două etape
IN Categoria Dirt-track
Nici etapa a doua a Campionatului Naţional de dirt track nu a rupt gura târgului: a avut puţini concurenţi la start, dar şi multe situaţii în care alergătorii fie au căzut fie au intrat cu motoarele în gard. Organizatorul competiţiei de duminică, CSTA Bucureşti a decis ca etapa juniorilor să nu mai aibe loc pentru că unii dintre juniorii care au concurat sâmbătă s-au accidentat, aşa că s-a trecut la competiţia seniorilor. Dar şi aici participarea a fost modestă. Doar 9 sportivi s-au aliniat la startul etapei a doua. Singurul concurent senior nelegitimat la Brăila, Marian Gheorghe, s-a “distrat” cu alergătorii de la CSM Brăila şi a câştigat etapa, iar în clasamentul general are cinci puncte avans faţă de ocupantul locului al doilea, Alexandru Toma de la clubul brăilean. Cea mai interesantă manşă a fost cea în care la start s-au aliniat Marian Gheorghe, Alexandru Toma şi Gabriel Comănescu, însă niciunul dintre cei doi brăileni nu a reuşit să câştige manşa, locul întâi fiind adjudecat de reprezentantul clubului bucureştean. După primele două etape lider, cu 22 de puncte, este Marian Gheorghe de la CSTA Bucureşti, pe locul al doilea se află Alexandru Toma - 17 puncte, iar pe al treilea, Gabriel Comănes cu 14 puncte.
ULTIMILE STIRI
CSM Braila a organizat ireprosabil Cupa Romaniei la box pentru cadeti
IN Categoria Box 2024-04-16
Prima competitie oficiala de box din 2024 organizata la Braila, Cupa Romaniei la cadeti, a fost o reusita din toate punctele de vedere, atat din punct de vedere al organizarii, care a fost ireprosabila, cat si din punct de vedere al "tolbei" cu premii, 5 la numar, mai precis 3 medalii de aur si 2 de bronz.
Cupa Romaniei la box cadeti. Victorii inainte de limita obtinute de sportivii de la CSM Braila
IN Categoria Box 2024-04-15
In cea de-a doua zi a Cupei Romaniei la box si a Concursului national de box au urcat in ring si trei pugilisti braileni.
Spectacol in prima zi a Cupei Romaniei la box cadeti
IN Categoria Box 2024-04-11
La editia 2024 a Cupei Romaniei la box cadeti, care are loc in aceasta perioada in sala de jocuri de la CSM Braila, participa 170 de pugilisti. Sunt de fapt doua competitii, un concurs national pentru cadeti, boxeri cu varste mai mici, cu meciuri la 3 categorii de greutate si Cupa Romaniei cadeti, unde participa sportivii care se incadreaza in categoria aceasta de varsta.