Clubul Sportiv Municipal Braila
"Activitatea sportiva si de performanta sunt gratuite pentru orice nivel"
2017-03-14 Teodora Naidin, vicecampioana nationala la individual si campioana la echipe la judo U 16
IN Categoria Judo
Sâmbătă și duminică, la Cisnădie, s-a desfășurat etapa finala a Campionatului național de judo pentru juniori U 16 la băieți și fete. CSM Brăila a mers la aceste campionate naționale cu trei sportivi, două fete și un băiat, iar bilanțul a fost unul pozitiv, cu medalie de argint la individual fete prin Teodora Naidin și medalie de aur la concursul pe echipe, cu selecționata Euroregiunii 2 Sud-Est. La competiția de la Cisnădie, antrenoarea Carmen Constantin a mers cu trei sportivi de la secția de judo a CSM Brăila: Andreea Marinescu la categoria 40 kg, Teodora Naidin la categoria 48 kg și Paul Scurtu la categoria 46 kg. Teodora Naidin a avut 3 meciuri la categoria 48 kg fete, la care au participat 14 sportive, dintre care a câștigat două și a pierdut unul, devenind astfel vicecampioană națională de junioare U 16 la această categorie de greutate. În primul tur Naidin a stat, iar apoi le-a învins pe Roxana Oprea de la Mioveni și pe Dalia Robu de la CCE Strehaia, pierzând în finală în fața Iasminei Covaciu de la Drobeta Turnu Severin. Andreea Marinescu a luptat la categoria 40 kg, unde a câștigat două meciuri, cu Erika Drăgan de la Pitești și Anca Ion de la Ploiești, dar a pierdut tot două, cu Silvia Gherman de la Cluj și Larisa Constantin de la Focșani, și s-a clasat pe locul 5 la finalul competiției, ratând o clasare pe podium într-un meci pe care putea să-l câștige. Totuși, Marinescu are posibilitatea să urce pe podium la etapa finală a campionatului de juniori U15. Paul Scurtu a concurat la categoria 46 kg băieți, unde a câștigat un meci și a pierdut două. Paul a câștigat în fața suceveanului Dragoș Buburuzan și apoi a pierdut la Bognad Ilie de la Pitești și la Alexandru Pasca de la Satu Mare. Duminică, în campionatul pe Euroregiuni, Teodora Naidin și Andreea Marinescu au fost titulare la echipa euroregiunii Sud-Est, care a devenit campioană națională pe echipe.
ULTIMILE STIRI
CSM Braila a organizat ireprosabil Cupa Romaniei la box pentru cadeti
IN Categoria Box 2024-04-16
Prima competitie oficiala de box din 2024 organizata la Braila, Cupa Romaniei la cadeti, a fost o reusita din toate punctele de vedere, atat din punct de vedere al organizarii, care a fost ireprosabila, cat si din punct de vedere al "tolbei" cu premii, 5 la numar, mai precis 3 medalii de aur si 2 de bronz.
Cupa Romaniei la box cadeti. Victorii inainte de limita obtinute de sportivii de la CSM Braila
IN Categoria Box 2024-04-15
In cea de-a doua zi a Cupei Romaniei la box si a Concursului national de box au urcat in ring si trei pugilisti braileni.
Spectacol in prima zi a Cupei Romaniei la box cadeti
IN Categoria Box 2024-04-11
La editia 2024 a Cupei Romaniei la box cadeti, care are loc in aceasta perioada in sala de jocuri de la CSM Braila, participa 170 de pugilisti. Sunt de fapt doua competitii, un concurs national pentru cadeti, boxeri cu varste mai mici, cu meciuri la 3 categorii de greutate si Cupa Romaniei cadeti, unde participa sportivii care se incadreaza in categoria aceasta de varsta.