"Activitatea sportiva si de performanta sunt gratuite pentru orice nivel"
Cicliştii cadeţi de la CSM Brăila, vicecampioni naţionali la urmărire pe echipe
2016-10-29 Cicliştii cadeţi de la CSM Brăila, vicecampioni naţionali la urmărire pe echipe
IN Categoria Ciclism
La ediţia 2016 a Campioantelor Naţionale pe pistă, competiţie organizată la Bucureşti de clubul Dinamo BikeXpert cu sprijinul Federaţiei Române de Ciclism, sportivii de la CSM Brăila au cucerit două medalii la cadeţi, una de argint şi una de bronz. În proba de urmărire echipe, Ilker Fâşie, Andrei Florin Filip, Marian Robert Stan şi George Ţimboi au devenit vicecampioni naţionali. În proba “regină” a naţionalelor, cea de viteză olimpică, echipa brăileană formată din Filip, Fâşie şi Stan s-a clasat pe locul al treilea după Olimpia 2 Bucureşti şi Voinţa Arad. Pentru acest loc de pe podium echipa brăileană s-a “bătut” cu Olimpia 1 Bucureşti. În proba de 500 m Filip s-a clasat pe poziţia a 6-a iar Fâşie pe al 13-lea. “Rezultatele au fost foarte bune şi asta în condiţiile în care doi dintre membrii echipei noastre au participat pentru prima dată la naţionalele de velodrom. Avem o generaţie bună de copii şi sper ca la anul să înscriem două echipe în concurs”, a declarat antrenorul Eugen Simion.
ULTIMILE STIRI
CSM Braila a organizat ireprosabil Cupa Romaniei la box pentru cadeti
IN Categoria Box 2024-04-16
Prima competitie oficiala de box din 2024 organizata la Braila, Cupa Romaniei la cadeti, a fost o reusita din toate punctele de vedere, atat din punct de vedere al organizarii, care a fost ireprosabila, cat si din punct de vedere al "tolbei" cu premii, 5 la numar, mai precis 3 medalii de aur si 2 de bronz.
Cupa Romaniei la box cadeti. Victorii inainte de limita obtinute de sportivii de la CSM Braila
IN Categoria Box 2024-04-15
In cea de-a doua zi a Cupei Romaniei la box si a Concursului national de box au urcat in ring si trei pugilisti braileni.
Spectacol in prima zi a Cupei Romaniei la box cadeti
IN Categoria Box 2024-04-11
La editia 2024 a Cupei Romaniei la box cadeti, care are loc in aceasta perioada in sala de jocuri de la CSM Braila, participa 170 de pugilisti. Sunt de fapt doua competitii, un concurs national pentru cadeti, boxeri cu varste mai mici, cu meciuri la 3 categorii de greutate si Cupa Romaniei cadeti, unde participa sportivii care se incadreaza in categoria aceasta de varsta.